Zapraszają nas…

Kalifornia. 17 maja – 1 czerwca. Wymagająca rowerowa eskapada z Santa Cruz do Santa Rosa, do rzeki Russian, wybrzeża Kalifornii, uwzględniająca hrabstwo Sonoma, Point Reyes, Half Moon Bay, i San Francisco – organizowana przez Cyclists for Cultural Exchange. Noclegi w namiotach na kempingach, w domach u ludzi, w hotelach. Koszty pokrywa CCE i uczestnicy pracując jako wolontariusze dla SFF FUNdraiser. Wyprawa to zbiorowy wysiłek, trzeba się wykazać jako kucharz, tragarz, pomóc zbudować obózu itp.

Kalifornia. Doroczne wydarzenie organizowane przez Cyclists for Cultural Exchange, Strawberry Fields Forever FUNdraiser, 19 maja – już po raz trzydziesty. Pre-rejestracja zaczyna 1 stycznia. Szczegóły, trasy, mapy,  FAQs tutaj. Rejestracja do marca: opłata za start $70.00 przeznaczona jest działalność non-profit CCE. Rejestracja po 15 marca: opłata za start $80.00. Ceny jubileuszowych koszulek $65.00/$70.00, $18.00/$20.00. Trasa przez słynne pola truskawkowe hrabstwa Santa Cruz.

Węgry. 25-28 maja, Kecskemét – Csongrád – Szarvas – Szeghalom. Klub Károla Buzása zaprasza, kbuzas@gmail.com, mobil: 20/477-64-67.

Armenia, podróż do kraju starożytnych chrześcijańskich klasztorów, bardzo gościnnych ludzi i zapierającej dech widoków, na czele z legendarnym Araratem. Trasa zahaczy o sąsiedni Nagorny Karabach. ​14 – 26 czerwca. Wyprawę organizuje Cyclists for Cultural Exchange.

Austria, 16-17 czerwca. In Velo Veritas zaprasza na doroczny weekend dla miłośników klasycznych rowerów w okolice Wiednia. Pierwszy raz  vintagowi rowerzyści zawitają do Poysdorfu, miasta znanego z produkcji znakomitego wina. Pamiętaj, żeby zarezerwować sobie nocleg – lista propozycji. Wyścigowcy będą mieli swoją trasę. Na pierwszych uczestników czekają zniżki – szczegóły na stronie organizatora. Rejestracja zaczyna się 11 listopada 2018 o godz. 11:11. Oferta zniżek obowiązuje do 31 stycznia 2019. Pierwsza kobieta, która zarejestruje się na trasę 210 km otrzyma koszulkę i butelkę musującego wina na finiszu.

Sierpień. Wyprawa do Królestwa Ladakh. Trasę przygotował uczestnik wyprawa BaltiCCycle Vitalis Tamašauskas i jest to jego przedsięwzięcie. Jeśli chcesz dołączyć i dzielić koszty podróży, pisz na info@bicycle.pl albo bezpośredniego do niego vta2@inbox.lt.

Klub Turystyki Kolarskiej PTTK „Kalinka” w Grudziądzu zaprasza na „Jesień Kolarską we Wroniu”, 27-29 września. Regulamin będzie opublikowany na stronie na miesiąc przed rajdem.