Warunki uczestnictwa

BaltiCCycle (BC) nie jest komercyjnym przedsięwzięciem, organizatorzy są wolontariuszami, zebrane opłaty rejestracyjne mają pokryć koszty przygotowania i realizacji wyprawy. Dołączając do BC, stajesz się członkiem zespołu, liczymy na Twoją dobrą wolę i właściwe zrozumienie zasad oraz warunków uczestnictwa w naszej wyprawie. Twoja pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów będzie bardzo mile widziana.

Wyprawa BC 2015 „Trolle na kole!” – na Wyspy Owcze i do Islandii – jest przeznaczona dla rowerzystów, którzy mają doświadczenie w podróżowaniu na długich i trudnych trasach, po górskich drogach w odległych terenach, w nie zawsze łatwych warunkach pogodowych. Trzeba być przygotowany na przygody, nagłe zmiany pogody (słoneczna pogoda nie oznacza ciepła) i inne nieprzewidziane przeszkody na drodze. Na Islandii bywa deszczowo i wietrznie, średnia temperatura w lipcu to 15.2oC a w sierpniu 13.3oC. Ale za to od połowy maja do połowy sierpnia trwają „białe noce”, słońce zachodzi tylko na około trzy godziny dziennie, możesz więc jechać nocą, kiedy cichnie wiatr, tak naprawdę przy dziennym świetle. Większość dróg będzie miała nawierzchnię asfaltową, ale o różnej jakości, tylko na ostatnim odcinku trasa wiedzie drogami bitymi przez płaskowyż.
Wyprawa jest otwarta dla wszystkich, ale przed rejestracją powinieneś się zastanowić, czy jesteś w stanie (fizycznie i psychicznie) ją zakończyć i nie być ciężarem dla grupy.

Uczestnikami BC są ludzie z różnych krajów i kontynentów. Dobrze będzie, jeśli zaznaczycie narodową przynależność, wioząc na przykład na rowerze flagę swego kraju czy miasta, tak by ci, których spotykamy na drodze mogli nas identyfikować jak międzynarodową przyjazną grupę rowerzystów.

 

Zasady organizacyjne. Dotrzymujemy zasad, na jakich organizowane były poprzednie wyprawy BC.

 

Przyjazd / Wyjazd. Koszty dojazdu i wyjazdu nie są wliczone w opłatę za uczestnictwo. Sposób dołączenia i odłączenia się od grupy musisz zaplanować samodzielnie. Nasze rekomendacje poznasz, klikając – tutaj. Możesz dołączyć do wyprawy i zakończyć ją w dowolnym punkcie trasy. Możemy cię zabrać z miejsca dojazdu czy dowieść do miejsca wyjazdu wyprawowym samochodem, ale za dodatkową opłatą i tylko w promieniu do 50 km (5 euro za 10 km) licząc w obydwie strony. Powinieneś nas o tym poinformować przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem. Przez cały czas z organizatorami będzie kontakt telefoniczny i mailowy.

Choć program wyprawy jest określony, mogą się zdarzyć przesunięcia w datach (plus/minus jeden – dwa dni) z powodu nieprzewidzianych trudności. Planując swoją podróż, trzeba mieć to na uwadze.

 

Transport rowerów na miejsce startu i z powrotem. Oferujemy przewóz rowerów i jednej sztuki bagażu osobistego wyprawowym samochodem, który 2 lipca wyruszy z Wilna przez Szwecję, by 4 lipca przeprawić się promem Smyril Line z Danii, 5 lipca dotrze na Wyspy Owcze, które opuści 8 lipca, docierając na miejsce startu w Islandii 12 lipca. Po zakończeniu wyprawy samochód wyjeżdża z Reykjaviku 11 sierpnia. Opłata za przewóz w jedną stronę 70 euro. Możliwości transportowe busa są ograniczona.
Inna możliwość to wziąć rower do samolotu, to wcale nie musi być droższa opcja od samochodu. Rady jak zapakować rower do samolotu znajdziesz tutaj.

 

Wizy. Obywatele Unii Europejskiej nie potrzebują wiz do Wysp Owczych i Islandii.

 

Szczepienia. Nie są wymagane na tym obszarze, ale zawsze lepiej być zaszczepionym na kleszcze a nawet wściekliznę, żółtaczkę typu B (WZWB), żółtaczkę pokarmową typu A (WZWA), dur brzuszny (czyli tyfus) oraz tężec z dyfterytem. Więcej informacji – tutaj.

 

Wyżywienie. To prywatna sprawa każdego z was. Powinniście mieć butle i palniki gazowe oraz menażki do przygotowywania dla siebie posiłków na kempingach oraz odpowiedni zapas napojów i jedzenia w ciągu dnia. Jeśli na miejscu noclegowym nie będzie bieżącej wody pitnej, zapewniamy beczki z wodą. Możecie też skorzystać z odpłatnych posiłków, które oferuje kierowca wyprawowego busa – płacąc mu z dnia na dzień.

 

Konieczne dokumenty i wyposażenie:

 

Dzieci poniżej 18 lat. Osoby małoletnie mogą wziąć udział w wyprawie tylko pod opieką rodziców (przynajmniej jednego) albo dorosłego, który jest do tego upoważniony notarialnie i bierze całkowitą odpowiedzialność za podopiecznego.

 

Transport bagażu w czasie wyprawy. Osobisty niezbędny bagaż najlepiej przewozić na rowerze w sakwie. Przewóz bagażu samochodem wyprawowym jest ograniczony do 20 kg, powinien się zmieścić do standardowego worka ochronnego, który otrzymacie na starcie. Koszt transportu jest wliczony w opłatę za uczestnictwo. W nagłych sytuacjach (wypadek, transport na prom, czy inne nieprzewidziane okoliczności), trzeba być przygotowanym na wiezienie swojego bagażu na rowerze. Jeśli masz zamiar wieść wyprawowym samochodem bagaż dodatkowy, musisz to zgłosić w formularzu rejestracyjny i wnieść stosowną opłatę z wyprzedzeniem (2 euro za dzień).

Organizatorzy i kierowca nie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo bagażu. Musisz sam ubezpieczyć swój bagaż na okoliczność kradzieży i odpowiednio chronić.

 

Opłata za uczestnictwo – 17 euro za dzień. Wyprawa jest międzynarodowa, stawkę szacujemy więc w euro, ale opłatę można zrobić w złotych, przeliczając kwotę według średniego kursu NBP w dniu robienia przelewu a nie w dniu rejestracji.

Wpisz do tabelki w formularzu rejestracyjnym, ile dni planujesz uczestniczyć w wyprawie, uwzględnij dzień przyjazdu i ewentualne zniżki czy opłaty dodatkowe, a opłata wyliczona zostanie automatycznie. Jeśli całość opłaty nie wpłynie do 15 czerwca 2015, opłata wzrasta o 10 % a zniżki tracą ważność.

Nie będziemy pobierać opłaty od lokalnych rowerzystów, którzy dołączą do nas na nie dłużej niż trzy dni i będą wspierać organizacyjnie wyprawę. Poprosimy ich tylko o pokrycie kosztów noclegów. Zaproponujemy im także „pakietu uczestnika wyprawowy” (koszulka, chorągiewka, naklejka).

 

Opłata za uczestnictwo zawiera:

 

Zniżki:

 

Opłaty za usługi dodatkowe (opcjonalnie):

– zaznaczone w formularzu rejestracyjnym:

 

– zgłoszone w czasie wyprawy:

 

Zasady rezygnacji z udziału. Uiszczona opłata za uczestnictwo jest zwracana w wysokości uzależnionej od daty wpłynięcia rezygnacji (przed rozpoczęciem rajdu, należy o tym powiadomić organizatora, wysyłając list na bc2015@bicycle.pl lub dzwoniąc na numer 663 266 553; w czasie trwania rajdu trzeba ją zgłosić liderowi wyprawy). Pieniądze zostaną zwrócone według poniższych zasad:

 

Organizatorzy: