Jak dołączyć

Uwaga generalna. Aby zobaczyć ofertę tanich lotów, najlepiej używać polskiej wyszukiwarki, np. skyscanner, a dopiero później porównać ją z wynikiem wyszukiwarek innych krajów, np. kiwi, megaflieger, opodo, whichbudget, jetcost, momondo, greitai. Lepiej używać wyszukiwarek tylko do uzyskania informacji. By rezerwować czy kupić bilet, zwłaszcza dla roweru, pewniej jest robić to przez stronę przewoźnika. Aby opłacić przewóz roweru czasem wystarczy kliknąć odpowiednią opcję, ale bywa, że trzeba zadzwonić. Średnia cena transportu w Europie – 30 euro, a do Ameryki Południowej – 100-150 USD.

Przewodnik po najłatwiej dostępnych lotniskach w Patagonii daje podstawowe informacje (po angielsku) o możliwościach lotów.

Najpierw znajdź dogodny lot z Europy do Santiago de Chile albo do Buenos Aires. Możliwości jest nie mało: Air France (korzystniejsze ceny są na stronie hiszpańskiej), British Airways, Iberia, Alitalia, Latam, Aerolineas Argentinas i kilka innych linii. Jeśli zamierzasz dołączyć na start wyprawy, wygodniej jest przylecieć do Santiago de Chile i przesiąść się na samolot do Puerto Montt. Lokalne loty w Chile czy Argentynie są stosunkowo tanie, ale już pomiędzy tymi krajami tak nie jest.

Jeśli nie możesz wybrać się na całą trasę, proponujemy najkorzystniejsze rozwiązania, jeśli chodzi o łatwość dołączenia i odłączenia się od grupy:

Oczywiście są i inne rozwiązania, np. po 21 dniach można wsiąść na prom z Caleta Tortel i zakończyć podróż w Puerto Natales.

W Patagonii można także skorzystać z transportu autobusowego, szczegóły znajdziesz na stronach poszczególnych krajów (po angielsku): Chile i Argentyna.

Jeśli dołączasz się tylko na część trasy, poniższa tabela portów lotniczych ułatwi ci planowanie podróży.

LOTNISKO KRAJ LINIE LOTNICZE MIASTO
Puerto Montt Chile Sky Airline, Latam, Jet Smart Santiago de Chile, Punta Arenas, Balmaceda
El Calafate Argentyna Aerolineas Argentinas, Latam Buenos Aires, Carlos de Bariloche, Ushuaia
Puerto Natales Chile Latam Santiago de Chile, Punta Arenas
Balmaceda Chile Sky Airline, Latam, Aerovias DAP Santiago de Chile, Puerto Montt, Punta Arenas, Puerto Williams
Punta Arenas Chile Aerovias DAP, Sky Airline, Latam, Jet Smart Santiago de Chile, Puerto Montt, Balmaceda, El Calafate, Porvenir, Puerto Natales, Puerto Williams, Ushuaia
Puerto Williams Chile Aerovias DAP, Danube Wings Punta Arenas, Balmaceda, Ushuaia
Ushuia Argentyna Aerolineas Argentinas, Latam Buenos Aires, El Calafate, Puerto Williams