Warunki uczestnictwa

BaltiCCycle (BC) nie jest komercyjnym przedsięwzięciem, organizatorzy są wolontariuszami, zebrane opłaty rejestracyjne mają pokryć koszty przygotowania i realizacji wyprawy. Dołączając się do BC, stajesz się członkiem zespołu i dlatego oczekujemy od ciebie dobrej woli, zrozumienia naszych zasad, jak również pomocy, gdy organizatorzy tego potrzebują.

BaltiCCycle 2010 „Wokół Araratu” przeznaczone jest dla doświadczonych podróżników, mających za sobą długie podróże i trudne trasy. Będziemy jechać przez tereny górzyste z wysokimi przełęczami i długimi wąwozami. Większość trasy przebiega drogami o utwardzonych nawierzchniach, ale o bardzo różnej jakości. W większości przypadków będziemy biwakować na dziko. Trzeba być przygotowanym na przygody, zmienne warunki pogodowe (w szczególności na upały) i różne przeszkody na drodze (na przykład psy pasterskie czy bezdomne). Będą nas otaczać wspaniałe krajobrazy, ale jeżeli oczekujesz codziennie gorących pryszniców i czystych toalet, ten rajd nie jest dla ciebie. Wyprawa jest otwarta dla wszystkich, ale przed rejestracją powinieneś się zastanowić, czy jesteś w stanie ją skończyć, nie dostarczając problemów sobie i grupie.

Zasady organizacyjne. Choć tegoroczna wyprawa różni się od poprzednich, staramy się podtrzymać zasady, według których organizowaliśmy poprzednie BC.

Przyjazd / Wyjazd. Możesz dołączyć i odłączyć się od wyprawy w dowolnym momencie. Koszty dojazdu i wyjazdu nie są wliczone w opłatę za uczestnictwo. Sposób dojazdu na start i powrotu po zakończeniu wyprawy, czy też przyłączenia i odłączenia się w innym punkcie trasy, musisz zaplanować samodzielnie. Kliknij tutaj, jeśli chcesz poznać znalezione przez nas możliwości transportu.

Tym, którzy startują w Tbilisi, oferujemy „nasz” samochód, który będzie jechał z Rygi przez Warszawę do Tbilisi. Może zabrać 8 osób z rowerami i bagażami. Na podróż trzeba przeznaczyć 3-4 dni, ale można zabrać więcej rzeczy niż do samolotu. Cena od osoby z rowerem i bagażem – 100 EUR.
Możemy cię podwieźć wyprawowym samochodem na dworzec, czy do innego miejsca dołączenia czy odłączenia się od wyprawy, ale za dodatkową opłatą (12 zł za 10 km) i w promieniu 50 km, nie większym. Powinieneś nas o tym poinformować przynajmniej dwa dni wcześniej.
Przez cały czas trwania wyprawy z organizatorami będzie kontakt telefoniczny i mailowy. Choć plan wyprawy jest określony, dzienne daty mogą ulec przesunięciom (o 1-2 dni) z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Miejcie to na uwadze, planując podróż.

Wejście na Ararat. To specjalna 3-dniowa wycieczka (+2 dni w rezerwie), ale nie obowiązkowa. Alternatywą jest zwiedzanie rowerem okolic jeziora Wan (miasta Wan, wyspy Akdamar ze starym ormiańskim kościołem, twierdzy Hoşap). Musisz zaznaczyć wybór w formularzu rejestracyjnym. Aby odbyć wspinaczkę, musisz mieć specjalną wizę do Turcji (obywatelom krajów, którzy nie potrzebują wizy, wystarczy specjalne pozwolenie), załatwia się ją z wyprzedzeniem w ambasadzie Turcji w Warszawie (więcej informacji w akapicie „Wizy”). Nie jest możliwe samodzielne wejście na szczyt (strefa militarna!), odbywa się to tylko przy asyście wyspecjalizowanej agencji turystycznej – za co trzeba jej zapłacić. Więcej informacji o wspinaczce przeczytasz, klikając tutaj.

Wizy. Sugerujemy samodzielne załatwianie wiz, ale jeśli potrzebujesz naszej pomocy, zaznacz odpowiednie pola w formularzu rejestracyjnym. Kliknij tutaj, by uzyskać więcej informacji o wizach.

Szczepienia. Nie są wymagane specjalne szczepienia, aczkolwiek szczepionki na zapalenie wątroby typu A i B, polio, błonicę + tężec, dur brzuszny mogą zawsze się przydać.

Wyżywienie. To prywatna sprawa każdego z Was. Powinniście mieć butle/kuchenki gazowe do przygotowywania dla siebie posiłków oraz odpowiedni zapas wody w ciągu dnia – pamiętajcie, że będzie gorąco. Jeśli na miejscu noclegowym nie będzie bieżącej wody pitnej, zapewniamy beczki z wodą, transportuje je wyprawowy samochód.

Konieczne dokumenty i wyposażenie:

Dzieci poniżej 18 lat. Osoby takie mogą wziąć udział w wyprawie tylko pod opieką rodziców (przynajmniej jednego) albo dorosłego, który jest do tego upoważniony notarialnie i bierze całkowitą odpowiedzialność za małoletniego.

Transport bagażu. Osobisty niezbędny bagaż najlepiej przewozić na rowerze w sakwie. Przewóz bagażu samochodem wyprawowym jest ograniczony do 20 kg, powinien się zmieścić do standardowego worka ochronnego, który otrzymacie po przyjeździe. Jeśli Twój bagaż nie zmieści się do worka, sam musisz go zabezpieczyć na wypadek uszkodzenia w czasie transportu. Cena transportu jest wliczona w opłatę za uczestnictwo. W nagłych sytuacjach (wypadek samochodu czy inne nieprzewidziane okoliczności), powinniście być gotowi na zapakowanie swojego bagażu na rower i wiezienie go.
Jeśli masz zamiar wieść wyprawowym samochodem bagaż dodatkowy, musisz to zgłosić w formularzu rejestracyjny i wnieść stosowną opłatę z wyprzedzeniem (5 zł za dzień).

Opłata za uczestnictwo. Opłata za uczestnictwo wynosi 35 zł za dzień. Musisz wpisać do tabelki w formularzu rejestracyjnym, ile dni planujesz uczestniczyć w wyprawie, uwzględnić ewentualne zniżki, a opłata będzie wyliczona automatycznie.

Nie będziemy pobierać opłaty od lokalnych rowerzystów, którzy są zaproszeni do wsparcia naszej wyprawy i wezmą w niej udział do 3 dni. Organizatorzy ocenią, czy ci lokalni rowerzyści będą mogli otrzymać „pakiet uczestnika wyprawy” (T-shirt, flagę, naklejkę).

Opłata za uczestnictwo zawiera:

Zniżki:

Opłaty za usługi dodatkowe (opcjonalnie):
– zaznaczone w formularzu rejestracyjnym:

– zgłoszone w czasie wyprawy:

Zasady rezygnacji z udziału. W przypadku rezygnacji uczestnika z wyprawy po rejestracji i uiszczeniu opłaty, a przed rozpoczęciem rajdu, należy o tym powiadomić organizatora, wysyłając list na ararat@bicycle.pl albo ararat@bicycle.lt. Rezygnację w czasie trwania rajdu trzeba zgłosić liderowi wyprawy, prosząc o poświadczenie. Daty są ważne, ponieważ pieniądze zostaną zwrócone według następujących ustaleń:

Organizatorzy:

Partnerzy:

Dodatkowe informacje. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, kontaktuj się z organizatorami +48 663 266 553, ararat@bicycle.pl (Maryla Zielińska) albo +37253386905,ararat@bicyce.lt (Sigitas Kučas).