Spotkanie powyprawowe

 

21-23 października

Urle

Jak co roku jesienią spotkaliśmy się, by podsumować sezon. Tym razem w Polsce, w otoczonych lasami Urlach. To miejscowość oddalona 60 km od Warszawy, malowniczo położona nad rzeką Liwiec. Do Ośrodka Exploris przyjechali uczestnicy CROTO-wypraw z tego roku i poprzednich lat, sympatycy.

Od czwartku do poniedziałku przez Urle przewinęło się 69 osób: 11 Litwinów, 6 Łotyszy, 2 Niemców i 50 Polaków. Najmłodszy uczestnik – Marcel Chojnacki – ma rok i cztery miesiące! Najstarszego nie szukaliśmy. Niektórzy przyjechali na całość, niektórzy na rowerowe wycieczki czy na sobotni wieczór, na którym omówiliśmy to, co się wydarzyło w tym roku na naszych trasach, obejrzeliśmy filmy i zdjęcia, przedstawiliśmy plany na przyszłość.

Pogoda i humory dopisały. Kto ciekaw klimatu, może obejrzeć zdjęcia Henryka Paszkowskiego z Wrocławia.

Mamy za sobą dwie długie wyprawy BaltiCCycle organizowane razem z Litewska Fundacją GMPR – do Nowej Zelandii i do Włoch oraz trzy krótkie CROTO-wyprawy – Bieszczadzką Majówkę, czerwiec nad jeziorami Warmii i Pojezierza Iławskiego, sierpniowe Polskie i Czeskie Sudety.

Nowa Zelandia była wyprawą do najdalej położonego zakątka ziemi w dziejach naszych wypraw. Wzięło w niej udział 50 osób. Po raz pierwszy podróżowaliśmy też do Włoch. W wyprawie przez Apeniny i nad jeziora Lombardii jechało 28 osób. Największą frekwencję miało krótkie CROTO w Bieszczady – 113 osób. Kółko wokół Iławy wykonały 83 osoby, a wokół Świebodzic 75 osób. W sumie na naszych trasach pojawiło się w 2011 roku 349 zasłużonych i debiutujących Crotosów!

Osobami, które spędziły z nami najwięcej dni są:
1. Robert Laing (BC do Nowej Zelandii i Włoch w całości, krótkie CROTO wokół Iławy);
2. Urszula Jabłońska (całe BC do Nowej Zelandii i 17 dni w BC do Włoch, dwie krótkie CROTO-wyprawy – wokół Iławy i po Sudetach)
3. Sigitas Kučas (całe BC do Nowej Zelandii i 8 dni w BC do Włoch, dwie krótkie CROTO-wyprawy – wokół Iławy i po Sudetach).

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Zwłaszcza koordynatorom poszczególnych wypraw: Alison i Brianowi Walkerom, Dariuszowi Rychlickiemu, Mieczysławowi Antonowiczowi, Sauliusowi Prabulisowi, Januszowi Solskiemu, Krzysztofowi Zelkowi.