BaltiCCycle 2012

III Wyprawa olimpijska – Z Pekinu do Londynu

Międzynarodowa Wyprawa Rowerowa pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego
oraz
patronatem medialnym magazynu „National Geographic – Traveler”

Pekin 27.02 – Seul  16-18.03 – Tokio 21-23.04 – Waszyngton 18-19.07 – Dublin 26.07 – Cardiff 2-3.08 – Londyn 9-12.08

Mapy: Azja, USA, Europycałej trasy | Trasa | Warunki uczestnictwa

○ Uczestnicy

○ Relacje uczestników

○ Foto Hyde Park

○ Podsumowanie

○ Spotkanie powyprawowe

W mediach

 

Rok 2012 jest rokiem letniej Olimpiady, znów więc zdecydowaliśmy się uhonorować starożytną ideę Igrzysk Olimpijskich, podróżując na rowerze do kraju, który jest gospodarzem zawodów. W 2004 roku jechaliśmy z przylądka Nordkapp do Olimpii, w 2008 z Olimpii do Pekinu, tym razem nasza trasa połączy Pekin z Londynem. Chcemy kontynuować kierunek trasy BC z 2008 roku, wzdłuż Jedwabnego Szlaku, z Zachód na Wschód. Dotarcie lądem do Wielkiej Brytanii, poruszając się w tym kierunku, jest niemożliwe, musimy przelecieć nad dwoma oceanami – Pacyfikiem i Atlantykiem. Mimo samolotów i promów na trasie, do pokonania rowerem pozostanie ponad 13 000 km. Startujemy 27 lutego, by wjechać do Wielkiej Brytanii 27 lipca – w dniu otwarcia Olimpiady – i zakończyć wyprawę po 168 dniach 12 sierpnia – w dniu zamknięcia Igrzysk.

Na początku w Chinach temperatura będzie raczej niska, aczkolwiek ponad 0oC. Korea i Japonia powitają nas kwitnącymi wiśniami i magnoliami. W Stanach Zjednoczonych będziemy jechać znaczną częścią słynnej Transkontynentalnej Trasy Rowerowej przez bardzo rozmaite regiony, zbaczając na przykład do Wielkiego Kanionu. Z pewnością dadzą nam się we znaki upały. Irlandia odświeży nas częstymi deszczami, a wkraczając do Brytanii nasiąkniemy olimpijską atmosferą.
Opracowujemy szczegóły trasy, starając się uwzględnić jak najwięcej ciekawych miejsc do zobaczenia. Dotrzemy do wschodniego końca Wielkiego Muru Chińskiego i rzucimy okiem na Koreę Północną. Zamierzamy odwiedzić koreańskie żywe skanseny, największy azjatycki targ rybny w Busanie. Chcemy wejść na Fudżi, będzie to poza sezonem wspinaczkowym. Trasa wiedzie przez wszystkie stolice państw, które odwiedzimy.

Dołącz do nas na miesiąc, tydzień, dzień, albo na całą trasę! Do zobaczenia na trasie! Rejestracja już wkrótce!

Koordynatorzy wyprawy:
Maryla Zielińska: info@bicycle.pl , +48 663 266 553; Sigitas Kučas (Litwa), bc2012@bicycle.lt.