BaltiCCycle 2013

 
Bajkał

Odsiecz wiedeńska

○ Spotkanie powyprawowe

W mediach
 

Rok 2013 jest dla nas rokiem jubileuszowym! Dziesięć lat temu – w 2003 roku – zorganizowaliśmy  pierwszą wyprawę BaltiCCycle, nie sami, wspólnie z Litewską Fundacją Great Millennium Peace Ride. Trasa znacząca, spotykająca nasze stolice: Warszawę i Wilno. I tak to trwa… rok w rok, choć swoje marszruty rozprzestrzeniliśmy na kilka kontynentów.

W roku jubileuszu wracamy do pierwszej trasy, tyle że zmieniamy jej kierunek, w tym samym terminie co wtedy (2-17 sierpnia), jedziemy z Wilna do Warszawy. I na tym nie kończymy. Ruszamy z odsieczą do Wiednia (18-30 sierpnia), gdzie Martin Hausmaniger czeka na nas z kolejną trasą – do Salzburga (31 sierpnia – 9 września). Tak po raz pierwszy w drodze z Wilna przez Warszawę do Wiednia i Salzburga BC zawita do Austrii. Odwiedzimy miejsca ważne la europejskiej kultury i chrześcijaństwa: klasztory w Kosterneuburgu, Melku, Stift Admond (ze starą biblioteką), cel wielu pielgrzymów – Maria Zell, kościół St Wolfgang, rezydencję bikupią w Salzburgu.

Ta swoista sztafeta ma swój oryginalny prolog, przez trzy tygodnie dzięki Edvinasovi Kudrevičiusovi rozgrzewać się będziemy nad Bajkałem (2-24 lipca).

Dołącz do nas na dzień, na tydzień, na miesiąc albo idź na całość!

Zapraszamy!!!