Warunki uczestnictwa

BaltiCCycle (BC) nie jest komercyjnym przedsięwzięciem, organizatorzy są wolontariuszami, zebrane opłaty rejestracyjne mają pokryć koszty przygotowania i realizacji wyprawy. Dołączając do BC, stajesz się członkiem zespołu, liczymy na Twoją dobrą wolę i właściwe zrozumienie zasad oraz warunków uczestnictwa w naszej wyprawie. Twoja pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów będzie bardzo mile widziana.

Wyprawa BC 2014 „Wyspy Kanaryjskie” przeznaczona jest dla doświadczonych podróżników, zwłaszcza w jeżdżeniu po górach. Większość trasy poprowadzona jest drogami utwardzonymi, ale o bardzo różnej jakości. Trzeba być przygotowany na przygody, nagłe zmiany pogody (zwłaszcza na upały) i górskie drogi. Wyprawa jest otwarta dla wszystkich, ale przed rejestracją powinieneś się zastanowić, czy jesteś w stanie (fizycznie i psychicznie) ją skończyć i nie być ciężarem dla grupy. Na każdej z wysp wynajmujemy inny samochód transportowy, tak więc na prom i z promu swój bagaż musisz przewieść na swoim rowerze.
Uczestnikami BC są ludzie z różnych krajów i kontynentów. Dobrze będzie jeśli zaznaczycie narodową przynależność, wioząc na przykład na rowerze flagę swego kraju czy miasta, tak by inni mogli nas identyfikować jak międzynarodową przyjazną grupę rowerzystów.

Uwaga. Prawo do zniżek wygasło 1 grudnia 2013, ale wciąż można się rejestrować. Po zarejestrowaniu się będziecie regularnie informowani mailowo o stanie rzeczy.

 

Zasady organizacyjne. Dotrzymujemy zasad, na jakich organizowane były poprzednie wyprawy BC.

 

Przyjazd / Wyjazd. Koszty dojazdu i wyjazdu nie są wliczone w opłatę za uczestnictwo. Sposób dołączenia i odłączenia się od grupy musisz zaplanować samodzielnie. Możesz dołączyć do wyprawy i zakończyć ją w dowolnym punkcie trasy, ale najdogodniej w przypadku „Wysp Kanaryjskich” jest jechać na całość. Możemy cię zabrać z miejsca dojazdu czy dowieść do miejsca wyjazdu wyprawowym samochodem, ale za dodatkową opłatą i tylko w promieniu do 50 km (4 euro za 10 km). Powinieneś nas o tym poinformować przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem.
Na Wyspy Kanaryjskie lata wiele tanich linii lotniczych, np. Ryanair, Easyjet, Monarch, Flythomascook.com, Norwegian Airlines.. Najtańsze loty są z Wielkiej Brytanii (np. z London-Gatwick na Lanzarotę w poniedziałki i piątki o godz. 7:00, koszt we wrześniu 2013 – 75,90 euro, w jedną stronę; na Fuerteventurę podobnie), z Hiszpanii z Barcelony korzystne ceny ma Vueling, z Dublina AirBerlin, a z Berlina AirBerlin. Droższe, ale bezpośrednie loty zapewniają czartery z wielu krajów Europy, także z Polski.
Przez cały czas z organizatorami będzie kontakt telefoniczny i mailowy. Choć program wyprawy jest określony, mogą się zdarzyć przesunięcia w datach (plus/minus jeden – dwa dni) z powodu nieprzewidzianych trudności. Planując swoją podróż, trzeba mieć to na uwadze.

 

Wizy. Obywatele Unii Europejskiej nie potrzebują wizy o ile ich pobyt nie jest dłuższy niż 90 dni. Oczywiście trzeba mieć ze sobą ważny paszport.

 

Promy. Ceny biletów nie są uwzględnione w opłacie za uczestnictwo, trzeba za to będzie płacić na miejscu. Opłaty mogą się nieznacznie zmienić, jeśli otrzymamy zniżki dla grupy.

data

godzina

z / do

Cena na osobę z rowerem

10 II

16:00 lub 17:00

Orzola – La Graciosa

7.00 €  – jeśli grupa

11 II

10:00 lub 11:00

La Graciosa – Orzola

7.00 €  – jeśli grupa

12 II

19:00 – 19.35

Lanzarote – Fuerteventura

21.5 €

15 II

16:00 – 19:00

Fuerteventura – Gran Canaria

33.25 €

20 II

07:30 – 10:00

Gran Canaria – Teneryfa

29.75 €

23 II

08:45 – 09:45

Teneryfa – La Gomera

30.26 €

24 II

19:45 – 22:15

La Gomera – La Palma

27.26 €

27 II

04:00 – 08:00

La Palma – Teneryfa

35.25 €

RAZEM

191.27 €

 

Wyżywienie. To prywatna sprawa każdego z Was. Powinniście mieć butle/kuchenki gazowe do przygotowywania dla siebie posiłków na kempingach oraz odpowiedni zapas napojów (będzie gorąco) i jedzenia w ciągu dnia. Jeśli na miejscu noclegowym nie będzie bieżącej wody pitnej, zapewniamy beczki z wodą.

 

Rower: wypożyczyć na miejscu czy przywieść swój? Radzimy wziąć swój. Przede wszystkim jest pewniejszy i wygodniejszy. Dodatkowo, jeśli lecisz Ryanair, Wizzair czy innymi liniami, często nie musisz wnosić specjalnej opłaty za przewóz roweru, w bagażu rejestrowanym do 30 kg, w cenie biletu, możesz zmieścić i rower, i namiot, i śpiwór itd. Wynajem roweru to koszt 8-9 euro za dzień, poza tym musisz go zwrócić na wyspie, na której go wypożyczyłeś.

 

Konieczne dokumenty i wyposażenie:

 

Dzieci poniżej 18 lat. Osoby takie mogą wziąć udział w wyprawie tylko pod opieką rodziców (przynajmniej jednego) albo dorosłego, który jest do tego upoważniony notarialnie i bierze całkowitą odpowiedzialność za małoletniego.

 

Transport bagażu. Osobisty niezbędny bagaż najlepiej przewozić na rowerze w sakwie. Przewóz bagażu samochodem wyprawowym jest ograniczony do 20 kg, powinien się zmieścić do standardowego worka ochronnego, który otrzymacie. Jeśli Twój bagaż nie zmieści się do worka, sam musisz go zabezpieczyć na wypadek uszkodzenia w czasie transportu. Koszt transportu jest wliczony w opłatę za uczestnictwo. W nagłych sytuacjach (wypadek czy inne nieprzewidziane okoliczności) a także w trakcie przeprawy promowej trzeba być przygotowanym na wiezienie swojego bagażu na rowerze.
Jeśli masz zamiar wieść wyprawowym samochodem bagaż dodatkowy, musisz to zgłosić w formularzu rejestracyjny i wnieść stosowną opłatę z wyprzedzeniem (2 euro za dzień).
Organizatorzy i kierowca nie są odpowiedzialni za bezpieczeństwo bagażu. Musisz sam ubezpieczyć swój bagaż na okoliczność kradzieży i odpowiednio chronić.

 

Opłata za uczestnictwo – 17 euro za dzień od osoby. Wyprawa jest międzynarodowa, stawkę szacujemy więc w euro, ale opłatę można zrobić w złotych, przeliczając kwotę według uśrednionego kursu NBP w dniu robienia przelewu a nie w dniu rejestracji.
Wpisz do tabelki w formularzu rejestracyjnym, ile dni planujesz uczestniczyć w wyprawie, uwzględnij ewentualne zniżki czy opłaty dodatkowe, a opłata wyliczona zostanie automatycznie.
Jeśli całość opłaty nie wpłynie na 7 dni przed Twoim startem w wyprawie, kwota wzrasta o 10 %.
Nie będziemy pobierać opłaty od lokalnych rowerzystów, którzy dołączą do nas na trasie na jeden – trzy dni i będą wspierać organizacyjnie wyprawę. Poprosimy ich tylko o pokrycie kosztów noclegów. Zaproponujemy im także „pakietu uczestnika wyprawowy” (koszulka, chorągiewka, naklejka).

 

Opłata za uczestnictwo zawiera:

 

Zniżki:

 

Opłaty za usługi dodatkowe (opcjonalnie):

– zaznaczone w formularzu rejestracyjnym:

 

– zgłoszone w czasie wyprawy:

 

Zasady rezygnacji z udziału. Uiszczona opłata za uczestnictwo jest zwracana w wysokości uzależnionej od daty wpłynięcia rezygnacji (przed rozpoczęciem rajdu, należy o tym powiadomić organizatora, wysyłając list na bc2014@bicycle.pl ; w czasie trwania rajdu trzeba ją zgłosić liderowi wyprawy). Pieniądze zostaną zwrócone według poniższych zasad:

 

Organizatorzy: