Islandia

BaltiCCycle 2015 – „Trolle na kole!”

Wyspy Owcze: 5 – 9 lipca ~213 km
Islandia: 10 lipca – 12 sierpnia ~1732 km

Trasa | Warunki uczestnictwa | Mapa (Wyspy Owcze) | Mapa (Islandia)

 

Uczestnicy

Foto Hyde Park

Podsumowanie 

 

Zmiana pór roku w tym sezonie. Po słonecznym i ciepłym Maroku, chłodne lato z wiatrami wiejącymi we wszystkich kierunkach w Islandii i Wyspach Owczych.

Zapraszamy na zwiedzenie wyjątkowej wyspy, która na pewno na każdym wywrze niezatarte wrażenie. Wyruszamy w połowie lipca i w ciągu miesiąca objedziemy południowo-wschodnią oraz północną cześć wyspy, zaś drogę powrotną obierzemy przez dziki, opustoszały interior. Podróż zaczniemy od przyjemnych kąpieli w Błękitnej Lagunie w okolicach Reykjawiku, a następnie ruszymy w poszukiwaniu innych urokliwych miejsc. Południe wyspy oferuje przepiękne wodospady i języki lodowcowe w Parku Narodowym Skaftafell, spacery po czarnych plażach oraz widoki na lodowcową lagunę Jokulsarlon, gdzie między ogromnymi krami w błękitnej wodzie pływają foki. Wschodnie pustkowia to trasy wzdłuż fiordów z widokami na wioski rybackie ukrytymi w cieniu stromych zboczy. W północnej części wyspy znajduje się Dettifoss – najpotężniejszy wodospad Europy, jezioro Myvatn – jedno z najpiękniejszy miejsc na Islandii, urocza portowa miejscowość Husavik oferująca świetną sposobność do obcowania z wielorybami. Na naszej mapie jest również Akuyeri uważane za stolicę północnej Islandii, gdzie latem jest tak zielono i słonecznie, że chwilami można zapomnieć, że jest się na dalekiej Północy. Akuyeri stanie się też punktem zwrotnym na trasie, ponieważ od tego miejsca rozpocznie się nasza droga powrotna biegnąca przez najbardziej wymagający teren – Interior, odludny, pustynny, ale też gwarantujący najbardziej niezwykle widoki. A cała wyprawę zakończymy triumfalnym wyjazdem do stolicy Islandii – Rejkjaviku.

Wyspy Owcze znajdują się w połowie drogi promowej z Danii do Islandii, stąd pomysł by je odwiedzić. Więcej o Wyspach Owczych tutaj.

koordynator – Monika Zakrzewska