Jak dołączyć

Samolot

Na miejsce startu, czyli do Tangieru lata Ryanair, bezpośrednie loty ma Belgia (Bruksela Charleroi), Francja (Marsylia Provence, Paryż Beauvais) i Hiszpania (Madryt), czyli tam trzeba dolecieć i się przesiąść.

Do Tangieru lata także Vueling Airlines, trzeba dolecieć do Barcelony i się przesiąść.

Na powrót, czyli z Marakeszu jest więcej połączeń. Ryanair lata do Belgii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Holandii I Wielkiej Brytanii.

By sprawdzić maksimum połączeń używaj wyszukiwarek swojego kraju, w Polsce np. www.skyscanner.com, www.aero.pl, www.biletybilety.pl, www.loter.pl/ , w Niemczech np. www.megaflieger.de czy http://www.opodo.de/, w Anglii www.whichbudget.com.

Możesz dolecieć też do innych miast na trasie (Fez, Casablanca), dołączyć tam do grupy lub złapać ją na trasie pociągiem – rozkład jazdy tutaj.

Prom

Jest wiele połączeń promowych między Hiszpanią a Marokiem. Rozkład kursów szybkich promów przez cieśninę Gibraltarską znajdziesz – tutaj. Jeśli masz więcej czasu, możesz skorzystać  z promów z Barcelony – Grimaldi Lines. Takim promem popłynie nasz wyprawowy samochód bagażowy, na który możesz załadować swój rower i bagaż: niedziela, 15 lutego 2015, g. 23:59. Z powrotem będzie płynął tymi samymi liniami z Tangieru do Barcelony: wtorek, 10 marca, g. 17:00. Możesz płynąć tym samym promem, zgłoś to w formularzu rejestracyjnym.

Połączenia promowe z Maroko oferuje też Grandi Navi Veloci.

Więcej informacji o podróżowaniu do Maroka – tutaj.