Podsumowanie

 

BaltiCCycle 2017, czyli IV Wyprawa Olimpijska z Londynu do Rio de Janeiro pod patronatem PKOl, to najważniejsze wydarzenie tego roku. Wzięło w niej udział 31 osób, ale tylko 5 przejechało całą trasę, w tym jeden kierowca: 4 kobiety i 1 mężczyzna – Ieva, Maryla, Nijole, Raimonda i Sigitas. Jedna Polka wśród Litwinów!

W 171 dni pokonali ~10 000 km drogami Trynidadu i Tobago, Wenezueli, Gujany, Surinamu, Gujany Francuskiej i Brazylii. Dołączyli do nas uczestnicy z Litwy (19), Polski (6), Irlandii (2) i po jednym z Holandii, Niemiec, Nowej Zelandii, Szkocji; 20 mężczyzn i 11 kobiet. Najstarszy uczestnik miał 74 lata, najmłodszy 22. Średnia wieku 52…

Zgodnie z naszym hasłem – „Dołącz do nas na dzień, tydzień, miesiąc albo jedź na całość!” – ludzie przyłączali się do wyprawy nawet na dwa dni, tydzień, na kilka miesięcy i na całość. Przeciętnie na 58 dni.

Było ciężko, niektórzy skracali udział, ktoś wracał na trasie po przerwie, inni dołączali się spontanicznie, spotykając nas na trasie.

Działo się! Były wypadki, kradzieże, napady, choroby, próby naciągania i oszustw, zagubienie mienia, nie mówiąc o jego zniszczeniach, zmiany wizerunku przez utratę kilogramów i nowy kolor skóry.

Spotkaliśmy mnóstwo wspaniałych ludzi, którzy pomogli nam w przeróżny sposób. Byliśmy w wielu fantastycznych miejscach, trzeba sobie tylko to pół roku poukładać w głowie.