Wokół południowego Wietnamu i Kambodży

Odkrywanie południowo-wschodniej Azji

12 lutego – 10 marca
~1600 km

Mapa | Trasa | Warunki uczestnictwa | Podsumowanie | Uczestnicy

Od kilku lat nabraliśmy zwyczaju zmieniać zimą naszą pogodę na letnie temperatury, bardziej przyjazne rowerzystom. W lutym i marcu z przyjemnością podróżowaliśmy już po Nowej Zelandii, Wyspach Kanaryjskich, Maroku. W 2017 roku kontynuujemy nasze zimowe wyprawy, zaplanowaliśmy trasę w egzotycznej Kambodży I Południowym Wietnamie.
Będziemy pedałować po równinach, żeglować w Kambodży, wspinać się w Wietnamie, odwiedzimy wspaniałe wodospady, będziemy pływać w Morzu Południowochińskim, odwiedzimy najsłynniejsze turystyczne miejsca. Podróż zaczniemy w stolicy Wietnamu, Ho Chi Minh (niegdysiejszy Sajgon). Pierwszego dnia zwiedzamy miasto. Kolejne cztery dni będziemy przemierzać równiny, by dotrzeć do stolicy Kambodży, Phnom Penh. Znów jeden dzień poświęcimy na zwiedzanie tego, niegdyś zamkniętego, miasta. Następnie łodzią przepłyniemy największe kambodżańskie jezioro, Tonle Sap, do miasteczka Phnom Krom. Rest day w miasteczku Siemreab da nam możliwość zapoznania się z historią Kambodży, zwiedzenia słynnej świątyni Angkor Wat z XII wieku, znajdującej się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Po tych turystycznych atrakcjach, skierujemy się na wschód, z powrotem do Wietnamu, gdzie czekają nas wysokie góry. Odwiedzimy miasto Da Lat położone na wysokości 1000 m, wokół którego znajduje się wiele wspaniałych wodospadów, niektóre z nich zobaczymy. Następnie zjedziemy na południe, w stronę półwyspu Mũi Né i Morza Południowochińskiego. Stamtąd wzdłuż wybrzeża pojedziemy do ThangTamo, gdzie skręcimy w stronę finalnego miejsca, czyli znów – Ho Chi Minh.

Do zobaczenia w południowo-wschodniej Azji!

Koordynatorzy wyprawy: Rolandas Liutika i Edvinas Kudrevičius