BaltiCCycle 2018

Boliwia – najwyżej położoną drogą na świecie!

Wokół Pribałtyki: Litwa – Łotwa – Estonia

Spotkanie powyprawowe – Szawle

Utrwala się zwyczaj wyprawiania się z BaltiCCycle dwa razy do roku. Gdy u nas ciemno i zimno proponujemy trasy w cieplejsze okolice, ku słońcu. A latem wyprawa w nasze rejony świata.

Z IV Wyprawą Olimpijską zawędrowaliśmy w 2016 roku pierwszy raz w historii BC do Ameryki Południowej. Spodobało nam się! Został tam też nasz samochód bagażowy, czas go odpalić… Od 20 lutego do 7 kwietnia zapraszamy do Boliwii! W 38 dni pokonamy trasę z La Paz do Tupizy (przez płaskowyż Altiplano, wjeżdżając po drodze na najwyżej położoną drogę na świecie, na wysokości 5768 m), po czym pociągiem i autobusem wrócimy do La Paz, by w 9 dni przejechać południową drogę Yungas, słynną „Drogę Śmierci” i świętować z Boliwijczykami Wielkanoc w Coroico. W sumie 2200 km na rowerze!

Trasa letniej wyprawy to powrót do źródeł BaltiCCycle. Tam to się zaczęło! Koledzy z Litwy, Łotwy i Estonii zapraszają nas do siebie, w ten sposób chcą upamiętnić stulecie odzyskania niepodległości swoich ojczyzn. Jadąc na rowerze, będziemy poznawać historię, kulturę, ciekawe miejsca i ludzi krajów nadbałtyckich, a także wspominać poprzednie tam wyprawy. W trakcie rajdu po Pribałtyce będziemy też obchodzić dwudziestolecie startu wyprawy dookoła świata, czyli Great Millenium Peace Ride.