Spotkanie powyprawowe

 

Podsumowanie

BaltiCCycle i krótkich-CROTO 2008
11–12 października 2008

AgroKultura Korfowe

Po raz drugi w tym roku wróciliśmy do źródeł, po zaproszeniu Was na wydepatane przez nas rowerami ścieżki północno-wschodniej Polski, Litwy i Łotwy, zjechaliśmy się w Puszczy Kampinoskiej tam, gdzie odbyło się pierwsze CROTO-spotkanie w 2005 roku. Jego uczestnicy do dziś wspominają urok tego miejsca i sympatycznych gospodarzy. Zdjęcia z naszej imprezy wciąż wiszą na ich stronie. Ci, którzy teraz po raz pierwszy zobaczyli to miejsce, dołączą chyba do ich grona.

W łóżkach i „pokotem” spędziło noc, a niektórzy tylko dzień, w Gospodarstwie Agroturystycznym Korfowe 50 BaltiCCyclistsów – w tym 4 Niemców, 3 Litwinów, Łotyszka! Sami sobie grillowaliśmy pod wiatą, gościliśmy się nawzajem tym, co każdy z nas przywiózł.

Tradycyjnie pogoda nam dopisała, z czego głównie skorzystali Ci, którzy przyjechali z rowerami. Nie brakowało tych, którzy wybrali się na spacer pieszo czy na grzybobranie. Wieczorem w rustykalnej Izbie Leokadii i Lucjana przy kominku oglądaliśmy zdjęcia z wypraw, wspominaliśmy i snuliśmy plany na przyszłość, dalej pijąc, jedząc a potem i tańcząc.

W tym roku podtrzymujemy tradycję, ale też chcemy podkreślić, że był to dla nas sezon wyjątkowy. Po raz pierwszy w dziejach Stowarzyszenia Podróżników CROTOS współorganizowaliśmy dwie wyprawy BaltiCCycle – olimpijską Jedwabnym Szlakiem i Wielką Obwodnicę Augustowa – oraz trzy krótkie CROTO-wyprawy. Na trasie z Olimpii do Pekinu przewinęło się 60 osób, na trasie Inflantów ponad 70. Na krótkich CROTO-wyprawach pojawiło się: Warszawa-Lublin – 45 osób, Jura Krakowsko-Częstochowska – ponad 70 osób, w (deszczowej) Wielkopolsce – 35 osób. W sumie około 280 podróżników, a wśród nich wielu, którzy z nami jechali pierwszy raz.