Warunki uczestnictwa

BaltiCCycle (BC) nie jest komercyjnym przedsięwzięciem, organizatorzy są wolontariuszami, zebrane opłaty rejestracyjne mają pokryć koszty przygotowania i realizacji wyprawy. Dołączając się do BC, stajesz się członkiem zespołu i dlatego oczekujemy od ciebie dobrej woli, zrozumienia naszych zasad, jak również pomocy, gdy organizatorzy tego potrzebują.

BaltiCCycle 2011 „Przez Apeniny do jezior Lombardii, czyli na pizzę do Włoch” przeznaczone jest dla doświadczonych rowerzystów, mających za sobą doświadczenie w podróżowaniu na rowerze, szczególnie w terenach górzystych. Większość trasy przebiega drogami o utwardzonych nawierzchniach, ale o bardzo różnej jakościi. W większości przypadków będziemy biwakować na kempingach. Trzeba być przygotowanym na przygody, zmienne warunki pogodowe (w szczególności na upały) oraz na tłok na włoskich drogach, szczególnie tych biegnących wzdłuż wybrzeża. Lipiec to szczyt sezonu turystycznego.
Wyprawa jest otwarta dla wszystkich, ale przed rejestracją powinieneś się zastanowić, czy jesteś w stanie ją skończyć, nie dostarczając problemów sobie i grupie.

 

Zasady organizacyjne.
Tegoroczna wyprawa organizowana jest wg zasad z poprzednich BC.

 

Przyjazd / Wyjazd. Możesz dołączyć i odłączyć się od wyprawy w dowolnym momencie. Koszty dojazdu i wyjazdu nie są wliczone w opłatę za uczestnictwo. Sposób dojazdu na start i powrotu po zakończeniu wyprawy, czy też przyłączenia i odłączenia się w innym punkcie trasy, musisz zaplanować samodzielnie. Jeśli zbierze się wystarczająca grupa zainteresowanych, będziemy organizować transport rowerów do/z Włoch. Koszt będzie zależał od ilości chętnych, podamy go w późniejszym terminie. Kliknij tutaj, jeśli chcesz poznać znalezione przez nas możliwości transportu.
Możemy cię podwieźć wyprawowym samochodem na dworzec, czy do innego miejsca dołączenia czy odłączenia się od wyprawy, ale za dodatkową opłatą (12 zł za 10 km) i w promieniu 50 km, nie większym. Powinieneś nas o tym poinformować przynajmniej dwa dni wcześniej.
Przez cały czas trwania wyprawy z organizatorami będzie kontakt telefoniczny i mailowy. Choć plan wyprawy jest określony, dzienne daty mogą ulec przesunięciom (o 1-2 dni) z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Miejcie to na uwadze, planując podróż.

 

Wizy. Obywatele Unii Europejskiej mogę przebywać na terenie Włoch na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu do 90 dni.

 

Promy / statki / łodzie. Będziemy korzystać z tego rodzaju transportu, ale z możliwością dotarcia na planowane miejsce także rowerem. Cena biletów nie jest wliczona w opłatę za uczestnictwo, musisz za nie zapłacić osobno.

 

Wyżywienie. To prywatna sprawa każdego z Was. Powinniście mieć butle/kuchenki gazowe do przygotowywania dla siebie posiłków oraz odpowiedni zapas wody w ciągu dnia – pamiętajcie, że będzie gorąco. Jeśli na miejscu noclegowym nie będzie bieżącej wody pitnej, zapewniamy beczki z wodą, transportuje je wyprawowy samochód.

 

Konieczne dokumenty i wyposażenie:

 

Dzieci poniżej 18 lat. Osoby takie mogą wziąć udział w wyprawie tylko pod opieką rodziców (przynajmniej jednego) albo dorosłego, który jest do tego upoważniony notarialnie i bierze całkowitą odpowiedzialność za małoletniego.

 

Transport bagażu. Osobisty niezbędny bagaż najlepiej przewozić na rowerze w sakwie. Przewóz bagażu samochodem wyprawowym jest ograniczony do 20 kg, powinien się zmieścić do standardowego worka ochronnego, który otrzymacie po przyjeździe. Jeśli Twój bagaż nie zmieści się do worka, sam musisz go zabezpieczyć na wypadek uszkodzenia w czasie transportu. Cena transportu jest wliczona w opłatę za uczestnictwo. W nagłych sytuacjach (wypadek samochodu czy inne nieprzewidziane okoliczności), powinniście być gotowi na zapakowanie swojego bagażu na rower i wiezienie go.
Jeśli masz zamiar wieść wyprawowym samochodem bagaż dodatkowy, musisz to zgłosić w formularzu rejestracyjny i wnieść stosowną opłatę z wyprzedzeniem (8 zł za dzień).

 

Opłata za uczestnictwo. Opłata za uczestnictwo wynosi 59 zł za dzień. Musisz wpisać do tabelki w formularzu rejestracyjnym, ile dni planujesz uczestniczyć w wyprawie, uwzględnić ewentualne zniżki, a opłata będzie wyliczona automatycznie.

Nie będziemy pobierać opłaty od lokalnych rowerzystów, którzy są zaproszeni do wsparcia naszej wyprawy i wezmą w niej udział do 3 dni. Organizatorzy ocenią, czy ci lokalni rowerzyści będą mogli otrzymać „pakiet uczestnika wyprawy” (koszulkę, chorągiewkę, naklejkę).

 

Opłata za uczestnictwo zawiera:

 

Opłaty za usługi dodatkowe (opcjonalnie):
– zaznaczone w formularzu rejestracyjnym:

– zgłoszone w czasie wyprawy:

 

Zniżki:

 

Zasady rezygnacji z udziału. W przypadku rezygnacji uczestnika z wyprawy po rejestracji i uiszczeniu opłaty, a przed rozpoczęciem rajdu, należy o tym powiadomić organizatora, wysyłając list na italy@bicycle.pl. Rezygnację w czasie trwania rajdu trzeba zgłosić liderowi wyprawy, prosząc o poświadczenie. Daty są ważne, ponieważ pieniądze zostaną zwrócone według następujących ustaleń:

 

Organizatorzy:

 

Partnerzy:

 

Dodatkowe informacje. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, kontaktuj się z organizatorami: italy@bicycle.pl.