Osoby

Stowarzyszenie Podróżników CROTOS

Zarząd:

Prezes – Waldemar Grabka

waldek

Na co dzień menadżer, absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu w Heidelbergu (Niemcy). Uczestnik The Great Millennium Peace Ride, laureat konkursu Podróżnik Roku 2000. Pomysłodawca i współtwórca wielu CROTO-wypraw.

Wiceprezes – Maryla Zielińska

maryla
Letni dzień 2003 roku, gdy na osiedlowym słupie zobaczyłam plakat zapraszający do udziału w rajdzie rowerowym Warszawa – Wilno odmienił moje życie. Zawsze marzyłam o „wyczynowym”, spontanicznym podróżowaniu poza wydeptanymi szlakami. Rajd BaltiCCycle przerósł moje oczekiwania! Stąd udział w kolejnych wyprawach i wreszcie ich współorganizowanie. W naszym rowerowaniu podoba mi się, że czas przestaje pędzić, a głowa ma szansę odpocząć od rutynowych działań. Największą jednak wartością są uczestnicy – nie ważne, kto ma ile lat, kim jest, z jakiego kraju pochodzi. Na co dzień, od lat, na różny sposób, zajmuje się teatrem.

Skarbnik – Joanna Mikulska


Znalezione w gąszczu innych, pisane drobnym drukiem ogłoszenie przykuło moją uwagę. CROTO-wyprawa! A co to takiego? Internet, telefon, zdecydowałam, że jadę. Był rok 2004. Kolejne wakacje – kolejne niezapomniane przygody i przede wszystkim ludzie, którzy sprawiają, że CROTO-wyprawa nawet po dojechaniu na metę ciągle trwa;) Poza rowerowymi podróżami zajmują mnie góry (kurs przewodnicki w SKG po Beskidzie Niskim i Bieszczadach). Kończę kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Druga pasja to teatr i… doskonalenie przepisu na najlepszą szarlotkę na świecie.
joanna@bicycle.pl

Komisja rewizyjna:

Przewodniczący – Zbigniew Probulski

probulski

Nałogowy podróżnik i narciarz. W CROTO-wyprawach zadebiutował w 2005 roku, jadąc przez Ukrainę i Mołdawię. Później jeździł z nami niemal co roku, czasem służąc nam też swym samochodem. Mieszkając w Gorlicach, opracował odcinek Kraków – Krościenko BaltiCCycle 2007.

Członek – Małgorzata Mycke-Dominko

Członek – Jan Klepacki

janek-klepacki
Mieszkając w Augustowie, współorganizował krótką CROTO-wyprawę po Suwalszczyźnie, BaltiCCycle 2008, czyli Wielką Obwodnicę Augustowa przez Wilno i Rygę, a także powyprawowe spotkanie w 2007 roku. Nieformalny CROTO-kaowiec.

Członkowie zwyczajni:

 1. Dariusz Rychlicki
 2. Monika Stasiuk
  monikaAbsolwentka filozofii i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie na studiach doktoranckich z filozofii. Najbardziej lubi poznawać lokalną kulturę i wiejską filozofię popijając z miejscowymi miejscowe destylaty. Entuzjastka mołdawskich i ukraińskich papierosów „z najwyższej półki”. Filtrom mówi zdecydowane NIE! Należy do ekipy rowerowej o wdzięcznej nazwie DEGUSTATORZY:) Jednym z efektów wypraw jest nauka języków – chińskiego, tureckiego. Obecnie sama uczy chińskiego dzieci.
  helois@wp.pl

Członkowie honorowi:

 1. Mieczysław Antonowicz
 2. Danuta Burnicka
 3. Sebastian Chojnowski
 4. Wojciech Czyżyk
 5. Carlotta Dall’Aglio
 6. Janusz Figiel
 7. Natalia Gieczonis-Czyżyk
 8. Jan Górski
 9. Martin Hausmaninger
 10. Krystian Iżycki
 11. Bill Kinghorn
 12. Paweł Klimczak
 13. Mariusz Kończak
 14. Andrzej Kriegel
 15. Sigitas Kučas
 16. Edvinas Kudrevičius
 17. Bob Laing
 18. Jacek Lange
 19. Rolandas Liutika
 20. John Lynch
 21. Adam Mocydlarz
 22. Jan Morawski
 23. Elżbieta Pawłowska-Mazur
 24. Saulius Prabulis
 25. Saulius Ruzinskas
 26. Peter Sczygiol
 27. Rafał Siadak
 28. Agnieszka Siejka
 29. Janusz Solski
 30. Marzena Stankiewicz
 31. Raimonda Stasiulaitytė
 32. Andrzej Staśkiewicz
 33. Olegs Stolarovs-Zarins
 34. Mariusz Szoprun
 35. Alison Mary Walker
 36. Brian Francis Walker
 37. Tomasz Weksej
 38. Piotr Wiśniewski
 39. Monika Zakrzewska
 40. Kazimierz Zasadni
 41. Krzysztof Zelek

Niektórzy z członków założycieli:

Sławomir Płatek

slawekAbsolwent Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Rowerem zacząłem jeździć, gdy miałem 6 lat. Pierwsza dłuższa wyprawa to wakacje 1995 – około 3000 km: Polska, zahaczyłem o Niemcy, Czechy i Słowację. Wakacje 1996 to znów Polska, Czechy, Słowacja, ale także Węgry i Austria – aż do Wiednia. Następne wakacje z Polski do Niemiec i Danii (na najdalej wysunięty punkt – do Skagen). Potem rowerowa wyprawa dookoła świata – The Great Millennium Peace Ride 1998-2000 – byłem jedną z czterech osób, które przebyły całą trasę. W nagrodę zostałem odznaczony przez Prezydenta Litwy Valdasa Adamkusa. 2000 – BaltiCCycle i laur konkursu Podróżnik Roku. Maj 2003 – 26. BikeNewYork i BaltiCCycle. 2004 – znów BaltiCCycle (uczestnictwo i pomoc w organizacji noclegów, załatwieniu wiz do Macedonii, misja specjalna – Słowacja, Serbia i Macedonia). Obecnie mieszka w Norwegii.
GG: 360816 | Skype: platekslawek

Bartosz Skotnicki

Informatyk i fotograf. Zwykle ciut zapracowany, ale każde wolne chwile spędzający na rowerze. bajtek@bajtek.info

Ewa Świderska

ewaNa rowerze jeżdżę od zawsze, choć przez lata były to jednodniowe wypady w okolicach domu. Pierwszą długą wyprawą rowerową był rajd z Pragi do Wiednia w 2002 roku. Dodatkową atrakcją było to, że pokonałam ją jako… pilot! Jednak BaltiCCycle 2004 to było coś nowego, to było to! Udało mi się dołączyć na odcinek grecki. Nie miałam wątpliwości, iż jechać będą pasjonaci rowerowania i nie zawiodłam się. Od tego czasu dołączyłam do grona organizatorów CROTO-wypraw. Rowerowanie w stylu CROTO nie narusza mojej potrzeby swobody w organizowaniu sobie dnia na rowerze, a jednocześnie zapewnia towarzystwo wspaniałych ludzi, których spotykam na trasie bądź przy wieczornym ognisku.
www.ewcyna.com

Anna Waszczuk

annaMusiałam jeździć „w spadku” po starszym bracie na zielonym trójkołowym rowerku i na rowerku z odkręconymi dodatkowymi kołami, a potem dorosłam i mój nowy, profesjonalny rower zawdzięczam również bratu, który specjalnie dla mnie złożył „full-a”. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, uczestniczka wielu wypraw BaltiCCycle i krótkich CROTO-wypraw.

Wojciech Waszczuk

wojciechZaczęło się od trójkołowego, dziecinnego rowerka na malutkich kółkach z ramą w kolorze butelkowej zieleni. Potem był rowerek z odkręcanymi bocznymi kółkami, wyglądający jak „prawdziwy rower dla dorosłych”. Ale to były tylko epizody. Prawdziwy przełom nastąpił, gdy na któreś „naste” urodziny ojciec zapytał, czy woli dostać motocykl, czy wysokiej klasy rower turystyczny. Wybór padł na rower i rowerowaniu jest wierny do dzisiaj. Zmienił już kilka rowerów, uczestniczył w wielu wyjazdach – teraz współredaguje portal rowerowy www.portal.bikeworld.pl.