Warunki uczestnictwa

BaltiCCycle (BC) nie jest komercyjnym przedsięwzięciem, organizatorzy są wolontariuszami, zebrane opłaty rejestracyjne mają pokryć koszty przygotowania i realizacji wyprawy.

Choć tegoroczna wyprawa różni się od poprzednich, staramy się podtrzymać zasady, według których organizowaliśmy poprzednie BC.

Przyjazd / Wyjazd. Możesz dołączyć i odłączyć się od wyprawy w dowolnym momencie. Koszty dojazdu i wyjazdu nie są wliczone w opłatę za uczestnictwo. Jeśli zbierze się wystarczająca grupa zainteresowanych, będziemy organizować transport uczestników, ich sprzętu i bagażu do i z Odessy autokarem lub busem. Koszt będzie zależał od ilości chętnych, podamy go w późniejszym terminie, zgłoszenia przyjmujemy formularz rejestracyjny do 31.05.2009.

Jeśli planujesz dołączyć czy odłączyć się w innym punkcie trasy, musisz to zaplanować samodzielnie. Kliknij tutaj, jeśli chcesz poznać znalezione przez nas możliwości samodzielnego rozpoczęcia czy zakończenia wyprawy.

Możemy cię podwieźć wyprawowym samochodem na dworzec, czy do innego miejsca dołączenia czy odłączenia się od wyprawy, ale za dodatkową opłatą (12 zł za 10km) i na odcinku około 50km, nie większym. Powinieneś nas o tym poinformować przynajmniej dwa dni wcześniej.

Przez cały czas trwania wyprawy z organizatorami będzie kontakt telefoniczny i mailowy. Odłączenie się na pośrednich punktach wyprawy nie będzie trudne, na większości trasy istnieje transport publiczny. Choć plan wyprawy jest określony, dzienne daty mogą ulec przesunięciom (o 1-2 dni) z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Miejcie to na uwadze, planując podróż.

Wiza. Obywatele Polski i innych krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii, USA, Japonii wjeżdżają na Ukrainę bez wiz, na podstawie paszportu, i mogą tam pozostawać do 90 dni w ciągu 6 miesięcy.

Promy/statki, łodzie. Będziemy korzystać z tego rodzaju transportu. Cena biletów nie jest wliczona w opłatę za uczestnictwo, musisz za nie zapłacić osobno.

Wyżywienie. To prywatna sprawa każdego z Was. Powinniście mieć butle/kuchenki gazowe do przygotowywania dla siebie posiłków oraz odpowiedni zapas wody w ciągu dnia – pamiętajcie, że będzie gorąco. Jeśli na miejscu noclegowym nie będzie bieżącej wody pitnej, zapewniamy beczki z wodą, transportuje je wyprawowy samochód.

Szczepienia. Nie są wymagane specjalne szczepienia, aczkolwiek szczepionki na zapalenie wątroby typu A czy na dyfteryt mogą zawsze się przydać.

Konieczne dokumenty i wyposażenie:

Dzieci poniżej 18 lat. Osoby takie mogą wziąć udział w wyprawie tylko pod opieką rodziców (przynajmniej jednego) albo dorosłego, który jest do tego upoważniony notarialnie i bierze całkowitą odpowiedzialność za małoletniego.

Transport bagażu. Osobisty niezbędny bagaż najlepiej przewozić na rowerze w sakwie. Przewóz bagażu samochodem wyprawowym jest ograniczony do 20 kg, powinien się zmieścić do standardowego worka ochronnego, który otrzymacie po przyjeździe. Jeśli Twój bagaż nie zmieści się do worka, sam musisz go zabezpieczyć na wypadek uszkodzenia w czasie transportu. Cena transportu jest wliczona w opłatę za uczestnictwo. W nagłych sytuacjach (wypadek samochodu czy inne nieprzewidziane okoliczności), powinniście być gotowi na zapakowanie swojego bagażu na rower i wiezienie go.

Jeśli masz zamiar wieść wyprawowym samochodem bagaż dodatkowy, musisz to zgłosić w formularzu rejestracyjny i wnieść stosowną opłatę z wyprzedzeniem (5 zł za dzień).

Opłata za uczestnictwo. Opłata za uczestnictwo wynosi 35 zł za dzień. Musisz wpisać do tabelki w formularzu rejestracyjnym, ile dni planujesz uczestniczyć w wyprawie, uwzględnić ewentualne zniżki, a opłata będzie wyliczona automatycznie.

Nie będziemy pobierać opłaty od lokalnych rowerzystów, którzy są zaproszeni do wsparcia naszej wyprawy i wezmą w niej udział kilka dni. Organizatorzy ocenią, czy ci lokalni rowerzyści będą mogli otrzymać „pakiet uczestnika wyprawy” (T-shirt, flagę, naklejkę).

Opłata za uczestnictwo zawiera:

Zniżki:

Opłaty za usługi dodatkowe (opcjonalnie):

– zaznaczone w formularzu rejestracyjnym:

– zgłoszone w czasie wyprawy:

Zasady rezygnacji z udziału. W przypadku rezygnacji uczestnika z wyprawy po rejestracji i uiszczeniu opłaty, a przed rozpoczęciem rajdu, należy o tym powiadomić organizatora, wysyłając list na krym@bicycle.pl . Rezygnację w czasie trwania rajdu trzeba zgłosić liderowi wyprawy, prosząc o poświadczenie. Daty są ważne, ponieważ pieniądze zostaną zwrócone według następujących ustaleń:

Organizator:

Partner:

Dodatkowe informacje. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, kontaktuj się z organizatorami +48 663 266 553, krym@bicycle.pl.