Warunki uczestnictwa

BaltiCCycle (BC) nie jest komercyjnym przedsięwzięciem, organizatorzy są wolontariuszami, zebrane opłaty rejestracyjne mają pokryć koszty przygotowania i realizacji wyprawy. Dołączając się do BC, stajesz się członkiem zespołu i dlatego oczekujemy od ciebie dobrej woli, zrozumienia naszych zasad, jak również pomocy, gdy organizatorzy tego potrzebują.

BaltiCCycle 2011 przeznaczone jest dla doświadczonych podróżników, mających za sobą długie podróże i trudne trasy. Nagrodą będą otaczające nas co dzień wspaniałe krajobrazy. Wyprawa jest otwarta dla wszystkich, ale przed rejestracją powinieneś się zastanowić, czy jesteś w stanie ją skończyć, nie dostarczając problemów sobie i grupie.

 

Zasady organizacyjne:

 

Przyjazd / Wyjazd. Koszty dojazdu i wyjazdu nie są wliczone w opłatę za uczestnictwo. Sposób dojazdu na start i powrotu po zakończeniu wyprawy, czy też przyłączenia i odłączenia się w innym punkcie trasy, musisz zaplanować samodzielnie. Kliknij tutaj, jeśli chcesz poznać znalezione przez nas możliwości transportu.

Przez cały czas trwania wyprawy z organizatorami będzie kontakt telefoniczny i mailowy.

Wizy. Obywatele Polski nie potrzebują wizy do Nowej Zelandii (chyba że ktoś chce zostać tam dłużej niż 3 miesiące).

Szczepienia. Nie są wymagane specjalne szczepienia, aczkolwiek szczepionki na zapalenie wątroby typu B i gruźlicę czasem są sugerowane.

Wyżywienie. To prywatna sprawa każdego z Was. Powinniście mieć butle/kuchenki gazowe do przygotowywania dla siebie posiłków oraz odpowiedni zapas wody w ciągu dnia – pamiętajcie, że będzie gorąco. Jeśli na miejscu noclegowym nie będzie bieżącej wody pitnej, zapewniamy beczki z wodą, transportuje je wyprawowy samochód.

Konieczne dokumenty i wyposażenie:

 

Dzieci poniżej 18 lat. Osoby takie mogą wziąć udział w wyprawie tylko pod opieką rodziców (przynajmniej jednego) albo dorosłego, który jest do tego upoważniony notarialnie i bierze całkowitą odpowiedzialność za małoletniego.

Transport bagażu. Osobisty niezbędny bagaż najlepiej przewozić na rowerze w sakwie. Przewóz bagażu samochodem wyprawowym jest ograniczony do 20 kg, powinien się zmieścić do standardowego worka ochronnego, który otrzymacie po przyjeździe. Jeśli Twój bagaż nie zmieści się do worka, sam musisz go zabezpieczyć na wypadek uszkodzenia w czasie transportu. Cena transportu jest wliczona w opłatę za uczestnictwo. W nagłych sytuacjach (wypadek samochodu czy inne nieprzewidziane okoliczności), powinniście być gotowi na zapakowanie swojego bagażu na rower i wiezienie go.

Jeśli masz zamiar wieść wyprawowym samochodem bagaż dodatkowy, musisz to zgłosić w formularzu rejestracyjny i wnieść stosowną opłatę z wyprzedzeniem (5 zł za dzień).

Opłata za uczestnictwo. Opłata za uczestnictwo wynosi 14 EUR (ok. 55 zł) za dzień. Musisz wpisać do tabelki w formularzu rejestracyjnym, ile dni planujesz uczestniczyć w wyprawie, uwzględnić ewentualne zniżki, a opłata będzie wyliczona automatycznie. Z przyczyn organizacyjnych, nie można się zarejestrować na krócej niż 21 dni.

Opłata za uczestnictwo zawiera:

Uwaga. Koszty organizacyjne szacowaliśmy według kursu 1 EUR = 2 NZD, który nie jest stały. Jeśli do czasu rozpoczęcia wyprawy kurs spadnie więcej niż 20%, organizatorzy mają prawo potrącić rekompensatę spadku z depozytu uczestnika, przeznaczając ją na pokrycie wyższych kosztów noclegów.

Zniżki:

 

Opłaty za usługi dodatkowe (opcjonalnie):

– zaznaczone w formularzu rejestracyjnym:

– zgłoszone w czasie wyprawy:

 

Dodatkowe koszty transport (ceny przybliżone):

Uwaga. Ceny w 2011 roku mogą się różnić. W ostatecznym planie podróży mogą być też ujęte inne warianty przewozów.

Rejestracja. Ilość uczestników w wyprawie do Nowej Zelandii z przyczyn organizacyjnych musiała być ograniczona do 40 osób (wliczając w to limit 10 miejsc dla uczestników z tego rejonu świata, także Australii). Tylko 40 pierwszych osób, które zarejestrują się i wpłacą depozyt (100 Euro) poczynając od 20 marca 2010 roku, będzie miało potwierdzone uczestnictwo w wyprawie. Po wysłaniu rejestracji otrzymasz list ją potwierdzający. Później w ciągu 15 dni trzeba uiścić depozyt. Jeśli depozyt wpłynie na czas, otrzymasz ostateczne potwierdzenie w wyprawie. Depozyt będzie zwrócony w ciągu miesiąc po zakończeniu wyprawy. Jeśli z jakiś przyczyn zrezygnujesz z udziału, tracisz depozyt.

Terminy. Rejestracja zaczyna się 1 kwietnia 2010 roku i kończy się 15 września 2010 roku. Jeśli 15 września na liście zarejestrowanych będzie mniej niż 15 potwierdzonych osób, organizatorzy mają prawo odwołać wyprawę albo zmienić warunki uczestnictwa. Jeśli przed 15 września będzie 40 potwierdzonych rejestracji, lista zostanie zamknięta.

15 września zakończyliśmy rejestrację na BaltiCCycle 2011. Lista 30 miejsc została wypełniona potwierdzonymi uczestnikami. Na szczęście dla cheęnych, którzy się na niej nie znaleźli, jest jeszcze wolnych dziewięć miejsc na liście dla mieszkańców Nowej Zelandii i Austarlii – można się na nie rejestrować do 15 października 2010 na naszej stronie. Zapraszamy!

Zasady rezygnacji z udziału. W przypadku rezygnacji z wyprawy po potwierdzonej rejestracji, uczestnik traci depozyt. Opłata za uczestnictwo jest zwracana w wysokości, uzależnionej od daty wpłynięcia rezygnacji (przed rozpoczęciem rajdu, należy o tym powiadomić organizatora, wysyłając list na nz@bicycle.pl albo nz@bicycle.lt ; w czasie trwania rajdu trzeba ją zgłosić liderowi wyprawy, prosząc o poświadczenie). Daty są ważne, ponieważ pieniądze zostaną zwrócone według następujących ustaleń:

 

Organizatorzy:

 

Dodatkowe informacje. Zarejestrowani uczestnicy będą otrzymywać uaktualnione informacje o wyprawie. Możesz kontaktować się z organizatorami, dzwoniąc lub pisząc: +48 663 266 553, nz@bicycle.pl albo +37253386905, nz@bicyce.lt .